Бон

Пристрій бонів загороджувальних БН

Конструкція бона загороджувального БН
Бони БН мають надводну частину — для виключення перетікання нафти через бонове загородження, та підводну – для виключення подниріванія нафти під бон.
Верхня надводна частина бона має поплавок циліндричної форми, що запобігає завалювання бона на хвилюванні і вітрі і забезпечує бону високу стійкість. Поплавок заповнений елементами постійної плавучості і навіть при пошкодженні оболонки і поплавка Бон залишається на плаву і виконує функцію загородження.
У підводній частині бона розташований баласт для надійного утримання бонової загородження у вертикальному положенні. Є багато установки боновых заграждений.
Секції бона забезпечені нижнім і верхнім силовими елементами для сприйняття поздовжніх навантажень.
Внутрішні елементи бонів загороджувальних БН укладені в міцну, стійку до нафти і нафтопродуктів оболонку з тканини ПВХ.
Бони виготовляються у вигляді 10-метрових секцій, краю кожної секції оснащені замками ASTM для з’єднання секцій в ланцюг будь-якої довжини, а так само можливості приєднання бонів інших типів. Використання замків ASTM забезпечує надійність і герметичність з’єднання секцій і дозволяє без застосування інструменту швидко з’єднувати і роз’єднувати секції бона.
Бонові загородження БН випускаються різних типорозмірів, загальною висотою від 300 мм і більше. Вибір необхідного типорозміру залежить від швидкості течії і глибини в місці установки бонів.

Варіанти використання бонів БН

Способи використання і постановки бонових загороджень серії БН можливі в декількох основних варіантах:
Постановка на річках. У цьому випадку бонові загородження служать бар’єром, що затримує переміщення нафти з потоком води і направляє нафту до нафтозбірних пристроїв.
Постановка на водоймах без течії: озерах, на морі, та інших водоймах в якому бони виступають як загородження, що запобігає розтіканню нафти.
Огородження об’єктів на воді (танкерів, суден і т. д.) на випадок виникнення позаштатних ситуацій, при яких не виключається можливість витоку нафти/ нафтопродуктів, а так само захисту акваторій і берегової зони.
Транспортування плавзасобами окольцованного бонами плями розливу нафти до місць його подальшого збору.