ТЕХНІЧНО ГРАМОТНА ДІАГНОСТИКА СТАРТЕРІВ – ЗА ЛАШТУНКАМИ ПРОФЕСІЙНО РЕМОНТУ

Стартер являє собою невід’ємну складову інфраструктури будь-якого сучасного автомобіля, використовувану для першого запуску двигуна. Це потужний електричний редуктор з висувним механізмом, за допомогою якого здійснюється з’єднання стартерной шестерні з маховиком двигуна. Для першого «поштовху» колінчастого валу і поршнів, що приводить до запуску силової установки використовується тягове крутящее зусилля стартера, що працює від акумуляторної батареї. Будь-яка несправність цієї деталі призводить до неможливості нормального запуску двигуна з усіма витікаючими наслідками.

Як і в будь-яких видах складних ремонтних робіт відновлення працездатності стартера починається з покрокової діагностики. У більшості випадків оцінка комплектуючих деталей агрегату можлива тільки після зняття і розбирання механізму. Подібні операції зазвичай починаються з огляду шестерні бендикса, на яку припадають головні навантаження. Перевірка роботи втягивающего реле – другий етап діагностики. «Слабкою ланкою» будь-якого електромотора є щітки, які піддаються механічному зношуванню. Висота щіток повинна бути не менше 12 мм, в іншому випадку ці деталі необхідно замінити. Якщо стартер знятий і розібраний, досвідчені майстри незалежно від стану рекомендують поміняти щіткові клеми на нові деталі.

Візуальна оцінка колектора і обмоток – наступний крок у діагностиці стартера. При наявності будь-яких потемнінь на проводці необхідна заміна деталей, що дозволяє запобігти подальшу регенерацію редуктора. Іноді вдається обійтися ретельної акуратною зачисткою проблемних ділянок дрібним наждачним папером. Експертиза обгінної муфти і шестерні – ще одна необхідна операція, що дозволяє зробити висновок про можливі несправності цих комплектуючих.

Як видно з описаних процесів, розбирання стартера здійснюється поетапно з ретельною оцінкою кожної складової інфраструктури. В деяких мережевих автосервісах, що спеціалізуються тільки на ремонт стартера і генератора, автовласникам пропонують заміну несправного агрегату на відновлену деталь. Така послуга надає можливість уникнути кропітких діагностичних робіт, що займають часом чимало часу. Але якщо мова йде про попередню експертизу, то в таких майстернях є все необхідне для точної локалізації пошкодження з оперативним усуненням виявлених несправностей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *